Τετραήμερο σεμινάριο σε θέματα «Πρώτων Βοηθειών για υπεύθυνους ομάδων σχολικών δραστηριοτήτων»

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Μεσσηνίας σε συνεργασία με το Τμήμα Καλαμάτας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, οργανώνει τετραήμερο απογευματινό σεμινάριο με θέμα «Πρώτες βοήθειες για υπεύθυνους ομάδων σχολικών δραστηριοτήτων».
Επιμορφώτριες του σεμιναρίου θα είναι εκπαιδεύτριες-νοσηλεύτριες του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
Το σεμινάριο θα μπορέσουν να το παρακολουθήσουν είκοσι πέντε (25) καθηγητές, κατά προτεραιότητα εκπαιδευτικοί που υλοποιούν προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων, (Περιβαλλοντικής, Αγωγής Υγείας,Πολιτιστικών,ΣΕΠ,e-twinning) και θα διεξαχθεί στους χώρους του Ερυθρού Σταυρού (Κεφάλα 5),στις ημερομηνίες 9-11-16 και 18/2/09 και ώρες 18.00-21.00.
Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο σεμινάριο, παρακαλούνται να αποστείλουν συμπληρωμένη τη φόρμα συμμετοχής τους το αργότερο μέχρι και Τρίτη 3/02/2009 στο Γραφείο Αγωγής Υγείας με fax.
Θα δοθεί Βεβαίωση Συμμετοχής μόνο στους συναδέλφους που θα παρακολουθήσουν όλες τις ημέρες. Επισυνάπτουμε τις θεματικές ενότητες του σεμιναρίου και φόρμα αίτησης συμμετοχής.

Ο Διευθυντής
Δ/θμιας Εκπ/σης Ν.Μεσσηνίας
α.α.

Γιακουμής Παναγιώτης

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

«Πρώτες βοήθειες για υπεύθυνους ομάδων σχολικών δραστηριοτήτων»

ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ
Θλάσεις,τραύματα,τσιμπήματα εντόμων
Εγκαύματα,κακώσεις σκελετού
Ειδικές περιπτώσεις καταγμάτων-Δηλητηριάσεις
Απώλεια αισθήσεων-λιποθυμία
Ηλεκτροπληξία-Επιληψία-Παιδικοί σπασμοί
Ασφυξία-Τεχνητή Αναπνοή

Στο συνημμένο έγγραφο (μορφής Microsoft Word) μπορείτε να βρείτε το πρωτότυπο έγγραφο μαζί με αίτηση συμμετοχής στο σεμινάριο.

Τοποθέτηση υπευθύνων ΓΡΑΣΕΠ



ΘΕΜΑ:
Τοποθέτηση
υπευθύνων ΓΡΑΣΕΠ.

 

Ο Διευθυντής Διεύθυνσης Δ.Ε. Ν. Μεσσηνίας έχοντας υπόψη:

  1. Την αρ. 11383/19-12-2008 απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Π.Ε. & Δ.Ε. Πελοποννήσου
    «Κύρωση αξιολογικού πίνακα επιλογής Υπευθύνων ΣΕΠ για τα ΓΡΑΣΕΠ της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Μεσσηνίας».

  1. Την αρ. 11452/22-12-2008 απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Π.Ε. & Δ.Ε. Πελοποννήσου«Τοποθέτηση Υπευθύνων ΣΕΠ στα ΚΕΣΥΠ και ειδικών Πληροφόρησης και Τεκμηρίωσης στα ΚΕΣΥΠ της Περιφέρειας Πελοποννήσου».

Αποφασίζουμε

Την τοποθέτηση των
κάτωθι εκπαιδευτικών ως υπευθύνων στα ΓΡΑΣΕΠ αρμοδιότητάς μας, σύμφωνα με τον ακόλουθο αλφαβητικό πίνακα:




ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΚΛΑΔΟΣ

ΓΡΑΣΕΠ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΕ03

Λ.ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ

ΖΕΛΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΠΕ01

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
Γ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΠΕ01

Γ.ΔΩΡΙΟΥ

ΚΙΣΚΗΡΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

ΠΕ03

Γ.ΚΑΡΔΑΜΥΛΗΣ

ΚΟΛΕΝΤΖΑΚΗΣ

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

ΠΕ17.01

Λ.ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ

ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΠΕ04.01

4Λ.ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΜΑΝΙΑΤΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΕ17.08

Γ.ΜΕΛΙΓΑΛΑ

ΞΕΝΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΠΕ01

Γ.ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΕ20

5Λ.ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Δήλωση συμμετοχής για το βιωματικό σεμινάριο του ΚΕΠΕΨΟ.

Στο συνημμένο έγγραφο, μορφής Microsoft Word μπορείτε να βρείτε έντυπο για την δήλωση συμμετοχής συναδέλφων για το βιωματικό σεμινάριο του ΚΕΠΕΨΟ.

Επιμορφωτικό Σεμινάριο εκπαιδευτικών για την αντιμετώπιση φυσικών καταστροφών

Το Τμήμα Αγωγής Υγείας της Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Μεσσηνίας σε συνεργασία με την Πυροσβεστική Υπηρεσία Καλαμάτας, διοργανώνει τρίωρο Επιμορφωτικό Σεμινάριο για Εκπαιδευτικούς Β/θμιας για την αντιμετώπιση Σεισμών –Πυρκαγιών-Πλημμυρών στις σχολικές μονάδες.
Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο <<Α. Κουμουνδούρος>> της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Μεσσηνίας, την Πέμπτη 18-12-08 και ώρα 17.30, με ομιλητές στελέχη της Πυροσβεστικής.
Oι σχολικές μονάδες να δηλώσουν με fax,μέχρι την Πέμπτη 11-12-08, στον ανωτέρω αριθμό, τα ονόματα των εκπαιδευτικών που επιθυμούν να λάβουν μέρος στο Σεμινάριο,για την έκδοση απόφασης μετακίνησης των συμμετεχόντων.
Η συμμετοχή των Διευθυντών καθώς επίσης και ενός εκ των καθηγητών κάθε Σχολικής Μονάδας κρίνεται απαραίτητη.

Ο Δντης Εκπ/σης

Σταματόπουλος Γεώργιος

Συνημμένο θα βρείτε το πρωτότυπο έγγραφο (μορφής Microsoft Word)

ΕΚΛΟΓΗ ΑΙΡΕΤΩΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΥ ΚΥΣΔΙΠ

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ 2ας Δεκεμβρίου 2008 ΤΗΣ Α’ ΕΝΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩΝ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

…. εκλογές για την ανάδειξη μελών του Διοικητικού Συμβουλίου και του Εποπτικού Συμβουλίου της Α’ ΕΛΜΕ.
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ψήφισαν: 470 Έγκυρα: 445 Άκυρα/Λευκά: 06/19
Έλαβαν σταυρούς προτίμησης
ΔΑΚΕ (163 ψήφοι)
Έδρες: 03

ΒΟΛΤΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ - 19
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ -33
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - 25
ΓΚΛΕΓΚΛΕ ΕΛΕΝΗ - 43
ΘΟΥΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ - 85
ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 28
ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 27
ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 20
ΛΑΛΟΥΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - 16
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΟΝΔΥΛΩ –32
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ –20
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ -12
ΠΛΑΤΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - 42
ΠΛΑΤΑΡΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ - 26
ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -32
ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 22
και εξελέγησαν ως εξής:

Θούας Λεωνίδας
Γκλεγκλέ Ελένη
Πλατάρος Ιωάννης

ΠΑΣΚ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕ (136 ψήφοι)
Έδρες: 02

ΔΙΜΙΖΑ ΚΥΡΙΑΚΗ - 42
ΚΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 13
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 31
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 67
ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 39
ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ - 64
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ - 31
ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 24
ΡΕΡΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 15
ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - 15
ΤΖΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – 50

και εξελέγησαν ως εξής:

Λυμπερόπουλος Χρήστος
Ξανθάκης Σωτήριος
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (102 ψήφοι)
Έδρες: 02

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - 19
ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ - 24
ΜΠΕΗ ΝΙΚΗ - 42
ΠΑΝΑΓΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - 20
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΤΡΟΣ - 14
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ -51
ΣΚΑΛΤΣΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ -28
και εξελέγησαν ως εξής:

Πετρόπουλος Παναγιώτης
Μπέη Νίκη

ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (44 ψήφοι)

Έδρες: 0

ΑΔΑΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - 09
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 15
ΛΑΜΠΡΙΝΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - 08
ΜΠΑΡΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 15
ΝΙΑΡΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - 32
ΝΤΟΥΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - 18
ΠΑΠΑΔΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 15
ΡΕΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - 10

Για το Εποπτικό Συμβούλιο
Ψήφισαν: 470 Έγκυρα: 404 Άκυρα/Λευκά: 03/63
Έλαβαν σταυρούς προτίμησης:

ΔΑΚΕ (143 ψήφοι)

Έδρες: 01

ΑΝΔΡΕΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΤΣΑ - 59
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - 107
και εξελέγησαν ως εξής

Λαμπρόπουλος Αλέξανδρος

ΠΑΣΚ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕ (146 ψήφοι)

Έδρες: 01

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ - 50
ΣΙΚΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 57
ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ - 78

και εξελέγησαν ως εξής

Σταυριανόπουλος Θεόδωρος

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (115 ψήφοι)

Έδρες: 01

ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ - 26
ΚΟΜΗΝΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 43
ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - 54

και εξελέγησαν ως εξής

Τσουλάκος Βασίλειος

…… εκλογές για την εκλογή αντιπροσώπων για το Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ.

Ψήφισαν 470 Έγκυρα 442 Άκυρα/Λευκά 06/22

Έλαβαν σταυρούς προτίμησης και εξελέγησαν ως εξής:

ΔΑΚΕ (160 ψήφοι – 8 έδρες)
ΑΝΔΡΕΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΤΣΑ - 36
ΒΟΛΤΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ - 31
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - 33
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - 26
ΓΚΛΕΓΚΛΕ ΕΛΕΝΗ - 41
ΘΟΥΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ - 79
ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 30
ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 27
ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 24
ΛΑΛΟΥΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - 14
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - 50
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΟΝΔΥΛΩ - 25
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ - 17
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 09
ΠΛΑΤΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - 36
ΠΛΑΤΑΡΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ - 24
ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 18
ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 22

Εκλέγονται οι:

ΘΟΥΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΓΚΛΕΓΚΛΕ ΕΛΕΝΗ
ΑΝΔΡΕΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΤΣΑ
ΠΛΑΤΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΒΟΛΤΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΑΣΚ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕ (126 ψήφοι – 7 έδρες)

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ - 29
ΔΙΜΙΖΑ ΚΥΡΙΑΚΗ - 29
ΚΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 12
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 27
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 55
ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 31
ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ - 42
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ -19
ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ -23
ΡΕΡΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 10
ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - 11
ΣΙΚΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 40
ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ - 51
ΤΖΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 38

Εκλέγονται οι:

ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΣΙΚΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΤΖΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (κατόπιν κληρώσεως)
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (107 ψήφοι – 6 έδρες)
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ - 14
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - 13
ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ - 22
ΚΟΜΗΝΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 20
ΜΠΕΗ ΝΙΚΗ - 41
ΠΑΝΑΓΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - 13
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΤΡΟΣ - 07
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - 49
ΣΚΑΛΤΣΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ - 22
ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - 34

Εκλέγονται οι:

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΜΠΕΗ ΝΙΚΗ
ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΣΚΑΛΤΣΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ
ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ
ΚΟΜΗΝΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΠΑΜΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ (49 ψήφοι – 2 έδρες)

ΑΔΑΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - 10
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 16
ΛΑΜΠΡΙΝΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - 10
ΜΠΑΡΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 14
ΝΙΑΡΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - 22
ΝΤΟΥΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - 17
ΠΑΠΑΔΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 09
ΡΕΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - 11
Εκλέγονται οι:

ΝΙΑΡΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΝΤΟΥΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

Αποτελέσματα Εκλογών Α’ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας

Α’ ΕΛΜΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Φραντζή 10
ΚΑΛΑΜΑΤΑ, 24100
ΤΗΛ.: 27210-24325
Email: elme@srv-dide.mes.sch.gr

Εφορευτική Επιτροπή

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 02/12/2008

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΠΡΟΣ: ΜΜΕ Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Αποτελέσματα Ψηφοφορίας για την εκλογή μελών του Διοικητικού και του Εποπτικού Συμβουλίου της Α’ ΕΛΜΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
ΨΗΦΙΣΑΝ: 470 (το 2007 ψήφισαν 399)
ΕΓΚΥΡΑ: 445, ΑΚΥΡΑ: 06 – ΛΕΥΚΑ: 19

ΔΑΚΕ (163 ψήφοι – 3 έδρες)

ΠΑΣΚ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕ (136 ψήφοι – 2 έδρες)

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (102 ψήφοι – 2 έδρες)

ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (44 ψήφοι – 0 έδρες)

Εκλέγονται για το Δ.Σ. οι:
ΔΑΚΕ: Θούας Λεωνίδας, Γκλεγκλέ Ελένη, Πλατάρος Ιωάννης
ΠΑΣΚ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕ: Λυμπερόπουλος Χρήστος, Ξανθάκης Σωτήριος
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: Πετρόπουλος Παναγιώτης, Μπέη Νίκη
Για την εκλογή των μελών του Εποπτικού Συμβουλίου της Α’ ΕΛΜΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
ΨΗΦΙΣΑΝ: 470
ΕΓΚΥΡΑ: 404
ΑΚΥΡΑ: 03 – ΛΕΥΚΑ: 63

ΔΑΚΕ (143 ψήφοι)
ΠΑΣΚ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕ (146 ψήφοι)
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (115 ψήφοι)

Εκλέγονται οι:
ΔΑΚΕ: Λαμπρόπουλος Αλέξανδρος
ΠΑΣΚ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕ: Σταυριανόπουλος Θεόδωρος
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: Τσουλάκος Βασίλειος

Αποτελέσματα Ψηφοφορίας για την εκλογή αντιπροσώπων για το Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ

ΨΗΦΙΣΑΝ: 470 (το 2005 ψήφισαν 455)
ΕΓΚΥΡΑ: 442, ΑΚΥΡΑ: 06 – ΛΕΥΚΑ: 22

ΔΑΚΕ (160 ψήφοι – 8 έδρες)

ΠΑΣΚ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕ (126 ψήφοι – 7 έδρες)

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (107 ψήφοι – 6 έδρες)

ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (49 ψήφοι – 2 έδρες)

Εκλέγονται οι:
ΔΑΚΕ: Θούας Λεωνίδας, Λαμπρόπουλος Αλέξανδρος, Γκλεγκλέ Ελένη, Ανδρεάκου Παναγιωτίτσα, Πλατάρος Ιωάννης, Γεωργιόπουλος Βασίλειος, Βολτέας Πέτρος, Κακούρης Παναγιώτης
ΠΑΣΚ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕ: Λυμπερόπουλος Χρήστος, Σταυριανόπουλος Θεόδωρος, Ξανθάκης Σωτήριος, Σικαλιάς Παναγιώτης, Τζούμης Δημήτριος, Μασουρίδης Δημήτριος, Αθανασόπουλος Παντελής
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: Πετρόπουλος Παναγιώτης, Μπέη Νίκη, Τσουλάκος Βασίλειος, Σκαλτσά Κλεοπάτρα, Κιουρή Χαρούλα, Κομηνέας Παναγιώτης
ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ: Νιάρχος Αναστάσιος, Ντούρου Σταυρούλα

Προκήρυξη Αποσπάσεων Εξωτερικού 2009-2010

Σας αποστέλουμε την προκήρυξη που αφορά στην πρόσκληση εκπαιδευτικών για απόσπαση σε σχολικές μονάδες και σε γραφεία συντονιστών εκπαίδευσης του εξωτερικού και για την διαπίστωση γνώσης ξένης γλώσσας των υποψηφίων για το έτος σχολικό έτος 2009-2010 και παρακαλούμε για την άμεση ενημέρωση των ενδιαφερόμενων εκπαιδευτικών.

Υπ.Ε.Π.Θ. / ΔΙ.Π.Ο.Δ.Ε.

Συνημμένα θα βρείτε:
Την προκήρυξη (μορφής Adobe PDF).

Εγκύκλιος Μεταθέσεων 2008-2009

Στα συνημμένα έγγραφα μπορείτε να βρείτε την εγκύκλιο μεταθέσεων για το σχολικό έτος 2008-2009 και τα σχετικά έγγραφα.

Αναλυτικότερα μπορείτε να βρείτε τα έντυπα:
1. Εγκύκλιος μεταθέσεων (μορφής microsoft word).
2. Αίτηση αμοιβαίας μετάθεσης (μορφής microsoft word).
3. Αίτηση ΚΕΔΔΥ (μορφής microsoft word).
4. Αίτηση ΣΜΑΕ (μορφής microsoft word).
5. Αίτηση Πειραματικών 2008-2009 (μορφής microsoft word).
6. Αίτηση μετάθεσης Μουσικών (μορφής microsoft word).
7. Αίτηση μετάθεσης Καλλιτεχνικών (μορφής microsoft word).
8. Έντυπο αίτησης μετάθεσης Διαπολιτισμικών (μορφής microsoft word).

Συγκεντρωτικός Πίνακας Τοποθετήσεων Αποσπάσεων Διαθέσεων

Στο συνημμένο έγγραφο (μορφής Microsoft Excel) μπορείτε να βρείτε πίνακα με τις αποσπάσεις, διαθέσεις και τοποθετήσεις εκπαιδευτικών στο Νομό Μεσσηνίας για το σχολικό έτος 2008-2009.

Κανονισμός Εργαστηρίου Πληροφορικής

Στο συνημμένο συμπιεσμένο αρχείο (pliroforiki.zip) μπορείτε να βρείτε τον κανονισμό λειτουργίας εργαστηρίου πληροφορικής και άλλα σχετικά έγγραφα.

Ύλη για ανεξάρτητη κυκλοφορία